Nachádzate sa tu

„Volám sa Ondřej Kovář a stretnutia pri vonkajšom grile s rodinou alebo priateľmi pre mňa patria k výnimočným zážitkom. Preto prichádzam s vonkajším grilom Vulcanus,“ tak Ondřej opisuje, ako prišiel na nápad vyrobiť gril s unikátnym dizajnom.

Vulcanus vznikol prepojením poctivého kováčskeho remesla a lásky k dobrému jedlu. Stane sa pre vás vonkajšou kuchyňou aj symbolom príjemnej spoločnosti, hrejivých zážitkov a spomienok, ktoré iba tak nevyblednú.

Ondřej dal do jeho výroby všetko. Svoje znalosti, skúsenosti, pocity, vízie aj spomienky. A teraz spoločne dúfame, že bude dlho robiť radosť aj vám a že s ním nikdy nebudete na vonkajšom posedení u niečoho dobrého sami. Ak si to teda nebudete priať.

Prečo meno Vulcanus?

Grily sme pomenovali podľa rímskeho boha ohňa a patróna všetkých kováčov – Vulkána. Podľa mytológie mal svoje kováčske dielne vo vnútri činných sopiek.

Múzou mu bola jeho žena Venuša, ktorú Rimania oslavovali ako bohyňu krásy. Vďaka nej vniesol Vulcanus do svojich výrobkov krásu, vášeň i zmyselnosť.

Náš ohňový gril spája s bohom ohňa hneď niekoľko symbolov:

  • Samotný oheň, ktorý je zdrojom tepla a príjemnej atmosféry.
  • Poctivé kováčske remeslo a tiež vysoká kvalita, funkčnosť, dlhá životnosť aj krása grilu.
  • Samotný Ondřej Kovář, ktorý je nadaným umeleckým kováčom a zároveň výborným kuchárom.

Možnosti varenia

Na griloch Vulcanus pripravíte jedlo celoročne. Vajíčka na raňajky, steak na obed aj kotlíkový guláš na večerné posedenie s priateľmi alebo rodinou.

Pripravte si mäso, zeleninu, syry, klobásy aj vajíčka. Vďaka oddeleným tepelným zónam môžete nechať zároveň odpočívať steak aj pripravovať čerstvú zeleninu.

Oceľová platňa

Na prípravu mäsa, rýb, zeleniny, cesta, syrov aj vajíčok. Je možné ju použiť aj na varenie v hrnci alebo na panvici.

Stredový rošt

Stredový rošt má dve polohy na grilovanie na priamom ohni alebo žeravom uhlí. Je možné ho umiestiť do rôznych výšok pomocou nadstavca, ktorý je vybavený aj kruhovým držiakom pre liatinový kotlík alebo wok. Rovnako ako na platňu, aj naň môžete umiestiť rôzne hrnce a panvice.

Čo je COR-TEN?

Telo grilov Vulcanus je vyrobené zo špeciálnej vysoko akostnej ocele COR-TEN s patinou rubínovej farby. COR-TEN pôvodne slúžil predovšetkým na stavbu lodí, pretože odolá vlhkému a slanému prostrediu. Nemusíte sa báť nechať gril na daždi, mraze alebo v snehu. Je prírodný, ekologický a vždy bude vyzerať ako nový.

  • Jedinečný vzhľad s patinou.
  • Minimálne nároky na údržbu.
  • Odolá všetkým vonkajším vplyvom.
  • 100 % šetrný k prírode.

Ďalšie výhody Vulcanusu

Akumulačný materiál

Grilovanie s Vulcanusom si užijete po celý rok. Má skvelú tepelnú stabilitu a nižšiu spotrebu paliva, než je tomu u ostatných grilov. To zaisťuje 38 kg akumulačných keramických dosiek s presným tvarovaním vo vnútri kúreniska.

Certifikáty

Grilovacia doska grilov Vulcanus má certifikáciu Európskej únie pre styk s potravinami. Príprava jedla je tak 100 % bezpečná a nemusíte sa báť, že by sa do potravín uvoľňovali v priebehu grilovania škodlivé látky.

Výroba v Európe

COR-TEN dovážame z Talianska, kde majú s týmto materiálom a jeho odolnosťou bohaté skúsenosti. Keramické akumulačné jadro nám na mieru vyrába nemecká spoločnosť. Samotné grily vyrábame z veľkej časti ručne v Českej republike.

Newsletter

Nenechajte si ujsť zaujímavé recepty alebo tipy a rady spojené s grilovaním. Prihláste sa k odberu Vulcanus newslettera. Za skúšku nič nedáte a odhlásiť sa môžete kedykoľvek.